START-UP

GELECEĞİN TEKNOLOJİ DEVLERİNE

GENİŞ KAPSAMLI DESTEKLER SUNUYORUZ

Aylarca belki yıllarca bir fikri geliştirmek için çabaladın, tüm riskleri göze aldın. Şimdi de coğrafi sınırlara hapsolmadan büyümeyi hedefliyorsun. Belki teknogirişimin, geleceğin milyar dolarlık dev şirketine dönüşecek. Tech Visa, işte bu noktada geleceğin teknoloji devlerine geniş kapsamlı destekler sunuyor.

su 01
su 02

GİRİŞİMİNİN BÜYÜMESİ İÇİN GEREKLİ ENERJİ TÜRKİYE’DE VAR.

Türkiye büyük bir ekonomi ve gelişmiş, büyük bir toplum demek. Türkiye satın alma paritesine göre dünyanın en büyük 13. ülkesi konumunda. 85 milyonluk genç ve dinamik bir nüfusa sahip.
Türkiye’nin ortanca yaşı sadece 32. Gelişmiş bazı ülkelerden 15 yaş kadar genç. Bu, diğer ülkelerde bulamayacağın kadar genç, üretken, yeni bir nesil demek.

AVANTAJLAR NELER?

1) 3 Yıllık Çalışma İzni
Tech Visa kapsamında Türkiye’ye gelirken, çalışanlarını da rahatlıkla getirebilirsin. Ya da diğer ülkelerden yetenekleri ekibine dahil edebilirsin. Çünkü yabancı personel çalıştırma izinlerinde bu programa özel istisnalar uyguluyoruz. Bu istisnalar hem ortaklar hem de çalışanlar için geçerli.

2) Hoş geldin Danışmanlık Hizmeti
Türkiye misafirperverliği ile tanınan bir ülkedir. Bu sebeple ülkemize gelen tüm startupları “Hoş Geldin” diyerek karşılıyoruz.
• Türkiye’de nasıl şirket kuracağım?
• Türkiye’de vergi ve diğer mevzuatlarla ilgili kime danışacağım?
• Nereden ofis bulabilirim?
• Hangi mentorlarla görüşebilirim?
• Türkiye’deki devlet desteklerinden nasıl yararlanabilirim?
gibi soruların cevapları için desteğimiz tam.
Hoş geldin Danışmanlığı ile tüm bu sorularınız cevapları sizlere ücretsiz olarak sağlıyoruz. Ücretsiz şirket kurma danışmanlığı, vergi ve mevzuat danışmanlığı, ücretsiz ofis imkanları, birbirinden değerli mentorlarla
buluşma fırsatı ve Ar-Ge’den pazarlamaya birçok alanda devlet desteğinden yararlanma imkanı sizleri bekliyor.

3) Teknoparklarda Ofis İmkanı
Teknoparklarda ofisinin olması teknoloji ekosisteminin bir parçası olmak için en etkili ve hızlı yol. Tech Visa kapsamında, Türkiye genelindeki yaklaşık 100 teknoparktan senin için en uygun olanında yer alman adına gerekli kolaylık sağlanacak.

4) Türkiye Tech Visa Fonu
Tüm dünyada girişimlerin en büyük ihtiyaçlarından biri finansmana erişimdir. Türkiye Tech Visa Programı’na dahil olan startupların bu sorununu Türkiye Tech Visa Fonu ile çözüyoruz. Bu programa dahil olan startuplara özel Türkiye Tech Visa Fon’u ile girişiminiz için finansman bulmak artık bir dert olmaktan çıkıyor.

5) Devlet Desteklerinden Yararlanma
Türkiye, teknogirişimlerin kamu tarafından en fazla desteklendiği ülkelerden biri. Proje finansmanı, markalaşma desteği, yurt dışı pazarlara tanıtım desteği gibi hibe bazlı destekler sağlıyoruz. Tech Visa kapsamında Türkiye’ye gelen teknogirişimler ihtiyaç duyduklarında bu fonlara kolayca başvurabilecek.

6) Vergi Muafiyetleri
Tech Visa kapsamında bir teknoparkta yer aldığında, çeşitli teşviklere erişmiş olacaksın.
Katma değer vergisi, kurumlar vergisi, gümrük vergisi gibi başlıklarda muafiyetlerden yararlanabilirsin.
Ayrıca çalışanlara ödenmesi gereken primler için de teşvik uygulanıyor. Çalışanların da gelir vergisi vergisi ödemeyecekler.

7) Sağlık Sisteminden Ücretsiz Yararlanma
Türkiye’de etkin bir sağlık güvencesi sistemi var. Tüm çalışanlar sağlık hizmetlerden ücretsiz yararlanabiliyor. Teknoloji firmalarının çalışanlarının sigorta primlerini ise devlet karşılıyor.
Daha iyisini birlikte yapabiliriz…

  TÜRKİYE DÜNYANIN TAM MERKEZİNDE

  4 saatlik uçuş mesafesinde Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi ile Orta Asya'yı kapsayan toplam 1,3 milyarlık bir nüfusa ve 26 trilyon ABD doları değerinde bir pazara kolay erişim sunuyor.

  Türkiye’den 120’den fazla ülkeye direkt uçak seferleri olduğunu da hatırlatalım. Bu pazar potansiyeli sayesinde Türkiye'deki uluslararası sermayeli şirketlerin sayısı 2002 yılında 5 bin 600 iken, şimdi 75 binden fazla. Yani Türkiye’nin potansiyeli uluslararası yatırımcılar tarafından kanıtlanmış durumda.

  Türkiye'de şöyle bir deyiş vardır: “Aklın yolu birdir.
  Teknogirişimini geliştirip güçlendirmek için Türkiye’ye geldiğinde, başladığın andan itibaren kapsamlı avantajlara sahip oluyorsun.

  su 03