TALENT

DÜNYAYA YÖN VERECEK

PROJELERİN PARÇASI OL!

Farklı coğrafyalardan farklı kültürlerden teknoloji yeteneklerini ülkemize davet ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki yetenek sınır tanımaz.

Küresel pazarda kendini kanıtlayan Turcorn’lar ve kurumsal teknoloji şirketleri uluslararası standartlarda iş üretiyor ve burada bir yetenek havuzu oluşturuyor.

ta 01
ta 02

DÜNYANIN EN FAZLA AR-GE HARCAMASI YAPAN
İLK 2 BİN 500 ŞİRKETİ İÇİNDE 6 TÜRK FİRMASI VAR.

Dünya devleri teknoloji geliştirme için Türkiye’yi tercih ediyorlar. Bugün Türkiye’de 100’den fazla küresel şirketin Ar-Ge merkezi dünyaya teknoloji ihraç ediyor.

Dünya Türk dijital oyun sektörünün başarılarını konuşuyor. Her yıl yüzlerce başarılı oyun girişimi kuruluyor ve hızlı bir şekilde yüksek değerlemelere ulaşıyor.

Türk girişimlerinin parladığı diğer bir alan ise siber güvenlik. Yazılım şirketlerimiz ürün ve hizmetleriyle bölgenin ana aktörü haline geliyor. Otonom sürüş teknolojileri, fintek, sağlık teknolojileri gibi odak alanlarımızda hızlı bir atılım içindeyiz.

Hem kurumsal şirketlerimizde hem de teknoloji girişimlerimizde heyecan verici birçok teknoloji projesi var.

TÜRKİYE TECH VISA
KARARINI KOLAYLAŞTIRACAK

BAŞLAMAK İÇİN EN İYİ YER!

İstanbul, Startup Genome tarafından yayımlanan "Küresel Girişim Ekosistemi Raporu 2023" raporunda startuplar için en iyi başlangıç ​​yeri olarak ilan edildi. Sizleri En İyi Başlangıç Yeri'ne davet ediyoruz!

Genç ve teknolojiye yatkın bir nüfusa ve stratejik bir konuma sahip olan İstanbul, bir sonraki büyük startup destinasyonu olmaya hazır durumda. Hedef oldukça iddialı: 2030'a kadar 100.000 teknoloji startup'ına ev sahipliği yapmak ve 100 unicorn ("Turcorn") elde etmek.

Startup ekosistemi için TÜBİTAK ve KOSGEB gibi devlet kurumları geniş kapsamlı hibe sağlıyorlar. İstanbul'un serbest ticaret bölgeleri, teknoparkları ve TÜBİTAK BIGG gibi programlar güçlü destek sunuyorlar. (https://startupgenome.com/report/gser2023)

AVANTAJLAR NELER? 

1- Kolay ve Hızlı Çalışma Vizesi

Çalışma vizesi başvuru sürecinde sana özel istisna uyguluyoruz.

2- Gelir Vergisi Muafiyeti

Türkiye’de Ar-Ge faaliyeti yürüten Türk şirketlerinde çalışman durumunda Gelir Vergisi ödemezsin.

3- Sosyal Güvenlik Teminatı

Bütüncül sağlık hizmetlerini de kapsayan sosyal güvenlik primlerinin yarısını devlet karşılıyor.

4- Bireysel Danışmanlık Hizmeti

İhtiyaç duyduğunda her zaman yanındayız.

ta 04

SAĞLIĞINIZ BİZE EMANET

Sevdiklerine söyle, sağlığını merak etmesinler. Çünkü Türkiye güçlü altyapısı
ve profesyonel kadrosuyla sağlık hizmetlerinde benzeri olmayan bir ülke.
İhtiyaç duymamanı dileriz ancak gerektiğinde tüm hizmetlere
ücretsiz erişebilirsin.

SOKAKLARA, MEKANLARA, YENİ ARKADAŞLIKLARA

MERHABA DE

Türkiye’nin yaratıcı, özenle oluşturulmuş, konfor ve tasarımın ön planda yer aldığı teknoloji hub’larındaki ofislerinde saatlerce çalışsan da sıkılmayacaksın.

ta 07
ta 06

Yine de küçük molalara ihtiyaç duyarsan özellikle büyük şehirlerde çok alternatifin olacak.İster geleneksel lezzetleri modern yorumlarıyla tadabileceğin cafe ve restoranları seç, ister al kahveni,şehrin hareketli sokaklarındaki ikinci el kitap ve plak dükkanına uğra. Her halükarda kent yaşamının bütün avantajlarına sahip olacaksın.

Elbette sadece küçük molalar değil, iş çıkışı veya hafta sonunda keşfetmek için de çokça mekan bulacak, yeni insanlarla tanışacaksın. Müziği, kültürü, yeme içme alışkanlıkları, sosyal aktiviteleri, yerel dükkanları ve ulaşım kolaylıklarıyla hareketli bir şehir ortamı seni bekliyor.